Projekt ENIGMA w VIII LO

VIII Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Celem projektu jest zwiększenie efektywności kształcenia uczniów poprzez zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze i zajęcia rozwojowe z matematyki i informatyki, szkolenia dla nauczycieli oraz doposażenie sal LO III, LO VII, LO VIII, LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu oraz ZS nr 2 i I Liceum Ogólnokształcące w Szamotułach, a także SP nr 1 i SP nr 3 w Szamotułach.

Przedsięwzięcie ma charakter partnerski i uczestniczy w nim Stowarzyszenie Metropolia Poznań (Lider), Miasto Poznań, Powiat Szamotulski oraz Miasto i Gmina Szamotuły.

Główne założenia projektu:

• Zakup sprzętu i wyposażenia stanowiących doposażenie szkół m.in. zestawy do nauki kodowania, zestawy komputerowe, wyposażenie sal informatycznych i matematycznych.
  • Wsparcie nauczycieli w zakresie podwyższenia kompetencji zawodowych.
  • Cykl zajęć dodatkowych dla uczniów z nauki kodowania z serii CYBERAKADEMIA 1.0 (robotyka EV3) oraz CYBERAKADEMIA 2.0 (zestawy C/C++).
  • Cykl zajęć dodatkowych dla uczniów w szkołach zwiększających kompetencje matematyczne i informatyczne (z dokładną listą zajęć w każdej ze szkół można zapoznać się w regulaminie).
  • Portal edukacyjny ENIGMA
  • Wydarzenia edukacyjne dla młodzieży: Metropolitalny "Festiwal Nauki ENIGMA FEST" oraz "PRZYSZŁOŚĆ TO NIE ENIGMA - Praca dla młodych w XXI wieku”.
  • Konkursy dla młodzieży z atrakcyjnymi nagrodami: CYBERLIGA 1.0 i CYBERLIGA 2.0 oraz METROPOLITALNA LIGA ENIGMY

Podczas zajęć w ramach CYBERAKADEMII 1.0 i 2.0 uczniowie będą mieli możliwość poznania podstaw kodowania, elektroniki, robotyki i programowania poprzez serię projektów i prostych eksperymentów. Uczestnicy zajęć następnie będą mogli wziąć udział w międzyszkolnych konkursach z serii CYBERLIGA 1.0 i 2.0 w ramach których przewidziano atrakcyjne nagrody.

W projekcie przewidziano także organizację wydarzeń edukacyjnych promujących wśród młodzieży kompetencje matematyczne i informatyczne a także uruchomienie portalu edukacyjnego ENIGMA.

Projekt realizowany jest w terminie od 1.07.2020 do 30.06.2023 roku.

Zapraszamy także na stronę projektu: www.enigma.metropoliapoznan.pl

Dokumentacja związana z projektem (kliknij w poniższe linki aby pobrać):

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie ENIGMA

Deklaracja udziału w projekcie – uczeń

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych RODO - uczeń

Formularz rekrutacyjny - uczeń