Original

Dawcy szpiku


 

Szanowni Absolwenci,

Kochani Ósemkowicze,

od 2017 roku w harmonogram matury wpisana jest akcja rejestracji potencjalnego Dawcy szpiku.

W tym roku akcję te przeprowadzamy w nieco inny sposób – taki, jak nasza codzienność od prawie dwóch miesięcy – zdalny – wirtualny. Ale Wasza decyzja takową nie będzie! Dzięki Waszej szlachetnej decyzji można  NAPRAWDĘ uratować ŻYCIE DRUGIEGO CZŁOWIEKA!

Każdy z Was może włączyć się w akcję i zgłosić się jako potencjalny Dawca szpiku dla chorych
na nowotwór krwi. Ważna jest decyzja podjęcia próby – to tylko kilkanaście sekund,  w czasie których zostaje pobrany materiał genetyczny (wymaz) „patyczkiem” z  obu wewnętrznych stron policzka. Należy tylko internetowo zamówić pakiet Dawcy szpiku i każdy może to zrobić sam w domu i odesłać pakiet próbki!

„A może to właśnie JA zostanę szczęśliwym DAWCĄ!!!! I uratuję CZYJEŚ ŻYCIE!!!”

W imieniu wolontariuszy

Danuta Kin

 

Materiały informujące:

Akcję w ramach Fundacji DKMS koordynuje:  Julia Dzierla

Koordynatorka Lokalna Projektu Marrow Hero

Tel: +48 883 033 356

e-mail: julia.dzierla@wp.pl

 

Oddział Poznań Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland

O Fundacji DKMS

Misją Fundacji jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych.

Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego oraz Ośrodka Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. W ciągu 11 lat Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 milion potencjalnych Dawców.

Celem statutowym Fundacji jest działalność w zakresie wspierania osób potrzebujących pomocy ze względu na ich stan fizyczny, psychiczny lub emocjonalny; promowania nauki oraz badań w dziedzinie przeszczepiania komórek macierzystych oraz promocji zdrowia publicznego.

https://www.dkms.pl/pl - to jest strona Fundacji DKMS, znajdują się na niej najważniejsze informacje nt. dawstwa szpiku.

 

Link do filmu promującego akcję DKMS, zrealizowany w ubiegłym roku w naszej szkole, kiedy to jeden z naszych absolwentów został szczęśliwym Dawcą i uratował czyjeś życie.

https://www.youtube.com/watch?v=6BNW2Pa0X80&ab_channel=FundacjaDKMS&fbclid=IwAR3Tdylc8BNrVOMKv-kygFciCIr4wIEpWr5JBAqPvoad4dr5OgNHn1TwTN4