Original

Pix 2019 - zaproszenie


Miło mi poinformować o nowej edycji naszego konkursu - mistrzostw w programowaniu! Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich. Rejestracja do polskiej edycji Pix Programming Challenge startuje 9 września 2019. Po raz kolejny mam zaszczyt zaprosić Państwa uczniów do udziału w nim!

 
Dotychczasowy Konkurs Pix od tego roku szkolnego staje się konkursem międzynarodowym! Po dużym sukcesie pierwszej edycji postanowiliśmy rozegrać go także w Wielkiej Brytanii, Indiach oraz Nigerii.
 
Więcej informacji na temat konkursu na stronie www.pixchallenge.org.
 
W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym chciałbym poinformować również o nowościach w aplikacji PixBlocks. Opracowaliśmy moduł Python - kompleksowy kurs nauki jednego z najpopularniejszych języków programowania na Świecie, dzięki któremu uczniowie mogą przygotować się do rozszerzonej matury z informatyki.
 
W związku z licznymi pytaniami chciałbym zapewnić - nasza aplikacja jest w pełni darmowa i nie zamierzamy tego zmieniać! W związku z tym zachęcam do korzystania z niej na lekcjach informatyki.
 
Aplikację można pobrać ze strony www.pixblocks.com.
 
z poważaniem,
dr Krzysztof Krzywdziński
UAM Poznań