Original

Potyczki Algorytmiczne 2014


Rozpoczęła się rejestracja do tegorocznej edycji Potyczek Algorytmicznych. Etap internetowy zawodów rozpocznie się 12 maja i potrwa tydzień. Dwudziestu najlepszych awansuje do finału, który odbędzie się 8 czerwca w Warszawie. Nowością w tym roku będą zadania rozproszone, w których programy zawodników uruchamiane będą nawet na stu komputerach.


W tym roku organizatorzy zaplanowali wiele nowości:

  • W czwartej rundzie pojawi się nowy typ zadań - zadania rozproszone. Zadania takie polegać będą na napisaniu programów, które uruchamiane będą jednocześnie na wielu (nawet 100) komputerach. Programy działające na różnych komputerach będą się mogły ze sobą komunikować, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną moc obliczeniową.
     
  • Odświeżamy także formułę zawodów. W tym roku mamy pięć rund i łącznie dwanaście zadań. Najwięcej zadań będzie do rozwiązania w trakcie ostatniej, najdłuższej rundy, która przypada na weekend.

  • Stworzyliśmy nową stronę internetową. Same zawody będą rozgrywane przy użyciu systemu SIO2.

  • Z powodu sporej liczby zmian postanowiliśmy odstąpić od osobnego konkursu drużynowego dla licealistów. Nie wykluczamy jednak, że w przyszłości wrócimy do tego pomysłu.
     

Zapraszamy do rejestracji na stronie http://potyczki.mimuw.edu.pl.